Hogyan kell értelmezni? (halmaz)


Pl.: {x | x +8=88}

A függőleges vonal jelentése mi?


2014. szept. 3. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy osztható
2014. szept. 3. 23:27
 2/4 A kérdező kommentje:
? Nem per jel, hanem függőlege vonal. Halmazelméletet veszem.
2014. szept. 4. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Az x szám eleme a halmaznak, amennyiben az x+8=88 egyenletet kielégíti.


A függőleges vonal csak egy magyarázó jel, amit fent leírtam, abban az "amennyiben" szó a magyarázószava (rövidebben mondhatjuk azt, hogy "ha"). Más esetben valóban azt jelenti, hogy valaminek az osztója, például 9|54, mert létezik olyan k egész szám, hogy 9*k=54 (k=6), de a halmazelméletben teljesen más a jelentése (lásd fent).

2014. szept. 4. 00:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, így már tiszta!
2014. szept. 4. 09:12