Nem tudom megcsinálni. Valami okos emberre lenne szükségem. Valaki esetleg tudná?

Az üzlet össz bevétele 12000 eFT, 50% étel bevétel, 38% ital bevétel, a többi bevétel az egyéb áruk értékesítéséből folyt le. Elemezzük a bevételeket megosztását és foglaljuk őket táblázatba. Nem értem a feladatot. Valaki esetleg tudná?!

2014. szept. 4. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen:

Feladat megoldasa

Az etel bevetel 50%.

Az az 12000/100x50=120x50=6000HUF.

Az ital bevetel kiszamolasa:

12000/100x38=120x38=4560HUF

6000+4560=10560HUF.

Egyeb bevetel kiszamitasa: 12000-10560=1440HUF

A tablazathoz annyit, hogy a vegeredmenyeket kiirod meg, hogy melyik micsoda es kesz:)

2014. szept. 4. 17:02
 2/2 A kérdező kommentje:
ment a zöld :)
2014. szept. 4. 17:15