Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házit kaptam múlthéten betegen...

Házit kaptam múlthéten betegen feküdtem itthol és hát kaptam házit amit megcsinálunk és jövő órán beszedi. DE hát enyhén szólva gőzöm nincs hogy kell megcsinálni. Másolni nem fogom mert reggel kell vinni. Valaki okos tudna segiteni?

Figyelt kérdés
Kilátóba lépcsőt terveznek ha egy lépcsőfok magassága 14 cm akkor 234 lépcsőfokon lehet feljutni a kilátó tetejébe.. hány lépcsőfok vezet a kilátó tetejébe, ha a tervezők úgy döntenek hogy egy lépcsőfok magassága 18cm legyen.?
2013. okt. 9. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Kilátó magassága: 14 * 234 = 3276 cm

Új lépcsőfok szám: 3276 / 18 = 182 darab


Amúgy merre élsz, hogy azt mondod, "itthol"?

2013. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha 14 cm-es lépcsőfokból 234 kell ahhoz, hogy feljussunk a tetejéig, akkor a teteje 14*234 (cm)-re van. Ezt elosztod 18-cal, és kijön a megoldás. Egész szám kell hogy legyen :)
2013. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszööönöm szépen. én túl dramatizáltam de lég egyszerű!:)
2013. okt. 9. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!