Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitenetek nekem a matekban? :D

Segitenetek nekem a matekban? :D

Figyelt kérdés

Nos, en 7.-es vagyok, es matekbol most olyat tanulunk hogy kisebbet kell nagyobbal osztani pl.: 11:40=0,275. Az eredmenyt tudom, de hogy hogyan kell kiszamolni azt nem. Tudnatok segiteni? Fontos lenne? :/

Pl.azt sem tudom hogy 3:4-nek miert 0,75 lett az eredmenye, es nyilvan azert mert nemtudom kiszamolni. Szoval segitenetek?????????



2014. szept. 4. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A pont mindenképp kell, az jelzi az ismétlődést (egyben a végtelenséget), nem véletlen kaptál ilyen példát. Az más kérdés, hogy én még úgy tanultam, ahogy írtam, vagyis


0,571428˙


vagyis csak az ismétlődés előtti utolsó szám után a pont, de a hivatalos az lenne, hogy


0,˙571428˙


tehát, hogy a két pont között ismétlődik. Válassz ki egyet, és írd úgy, gondolom vesztek, vagy már vettetek ilyen példát, és akkor majd rájössz, hogy ti hogyan jelölitek, de valamelyik mindenképp kell.

2014. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát mi ilyet nem tanultunk hogy pontot kéne oda tenni, de még olyat se hogy ilyen hosszú szám jöjjön ki szóval nem tudom :/
2014. szept. 4. 18:49
 13/16 anonim ***** válasza:
Jó, akkor majd megkérdezed matekórán a tanárt :D gondolom nem az életed múlik ezen a házin, majd úgyis elmondja. De hetedikbe még tuti, hogy pontoztok.
2014. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azt csak ezután fogjuk tanulni, mert mi még ilyet nem tanultunk. De amúgy a házi holnapra kell, de egyik osztálytársam se érti :DDD
2014. szept. 4. 19:14
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó, de te most már igen :D nem baj, holnap akkor elmondja :D rajzolj oda egy pontot, és akkor villoghatsz a tanárnak, hogy te ezt is tudod, mert utánanéztél, mert milyen szorgalmas vagy, hidd el, hogy örülni fog, mert tényleg így kell.
2014. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
:DDDoké
2014. szept. 4. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!