Hogy lehetne ezt a feladatot megoldani?


Ezt a feladatot kaptuk fizikából: fok átváltása radiánba.

Ennyit írt fel a tanár a táblára: 45/180*PÍ=1/4*PÍ=5/4 (negyvenöt száznyolcvanad szor Pí = egy negyed szer Pí = öt negyed)


Valaki elmagyarázná, hogy ez hogy jött ki?

És, hogy ezeket, hogy kéne kiszámolni:

60/180*pí

90/180*pí

120/180*pí

135/180*pí

210/180*pí

225/180*pí?



2014. szept. 7. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
(1/4)*pí biztos, hogy nem 5/4; ott valamit vagy félrenéztél, vagy a tanár írta el.
2014. szept. 7. 20:06
 2/4 anonim válasza:

180° = 1 pí

amúgy nem világos miről beszélsz

2014. szept. 7. 21:08
 3/4 anonim válasza:

1/4 pí = 45° ---- 45/180=1/4

mondok egy példát. legyen a 90°. na ebből úgy számolod ki a radiánt, hogy osztot 180°-kal. 90/180=1/2 vagyis 0,5. innen már csak annyi hogy odarakod a pí-t ->> 0,5 pí. és mivel egy pí 180° ki tudod következtetni, hogy fél pí 180°-nak a fele, tehát 90°.

2014. szept. 7. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

#3-as, ez jó kacifántosra sikerült...


Arányossággal kell felírni:


pí ~ 180° (vagyis pí aránylik a 180°-hoz (tehát nem egyenlő vele, csak valamilyen szempontból a két érték azonos))


Az a kérdés, hogy 30° mennyi pí:


valamennyipí ~ 30°


Ahogyan tanultuk anno az egyenes arányosságot, úgy oldjuk meg itt is; Kiszámoljuk, hogy 1° mennyi pí, ehhez osztanunk kell mindkét oldalt 180-nal:


pí/180 ~ 1°


Mivel a 30° a kérdés, ezért 30-cal kell szoroznunk:


30*pí/180= pí/6 ~ 30°.


Tehát a 30°-ot pí/6-ra válthatjuk át és fordítva.


Ennek a gondolatmenetnek az általánosítását adták meg előttem.

2014. szept. 8. 00:04