Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni nekem?...

Tudnátok segíteni nekem? Matek házival kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


A matek házimmal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Mert voltam olyan ügyes és az első héten lebetegedtem.



Szóval itt lenne 4 feladat amit nem értek, hogy hogyan kezdjek neki. Ha valaki elmagyarázná azt nagyon megköszönném, de ha egyszerűbb leírni a megoldást nekem úgyis jó. :)


1, Az osztály 33 tanulója közül idegen nyelvként 15 angolt tanul, 13 németet, 5 franciát. Melyik idegen nyelvi csoportról mondhatjuk el, hogy biztosan van a csoportban legalább két olyan tauló, akik ugyanabban a hónapban születtek?


2, Egy osztály 33 tanulója megírta a magyardolgozatot, amelyet az 1-5 jegyekkel értékeltek. Mutassuk meg, hogy van köztük 7 olyan tanuló, akik igyanolyan jegyet kaptak.



3, Egy dobozban háromféle golyó van: 14 piros, 17 kék, 21 zöld. Legkevesebb hány golyót kell visszatevés nélkül véletlenszerűen kihúzni, hogy a kihúzot golyók között legyen:

a, legalább kettő azonos színű;

b, mindhárom színből legalább egy;

c, legalább két zöld;

d, legalább két piros?



4, Egy szobában egy fiókban 12 piros és 12 kék zokni van.

a, Legkevesebb hány zoknit kell kivenni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább két azonos színű zokni közöttük?

b, Legkevesebb hány zoknit kell kivennem hogy biztosan legyen köztük két piros zokni?



Bocs ha elírtam valamit,telefonról vagyok.

És előre is köszi a válaszokat. :)



2014. szept. 8. 16:42
 1/8 szakor ***** válasza:
1. feladat: Mivel egy évben 12 hónap van, ha minden diák különböző hónapban született, akkor legfeljebb 12 diák lehet egy csoportban. a 13. diák már biztosan olyan hónapban született, amiben egy a 12 közül. Tehát az angolos és a németes csoportra igaz az állítás.
2014. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi első. :)

Ezt már értem. :)

2014. szept. 8. 16:50
 3/8 szakor ***** válasza:
2. feladat: Itt is "visszafelé" kell gondolkodni. Ötféle osztályzat van. Abban az esetben, ha nem igaz az állítás, akkor legfeljebb 6 gyerek kapott ugyanolyan jegyet. Azaz 5*6=30 gyerek lehet az osztályban. A 31. gyerek már akármilyen jegyet kap, 7. lesz a csoportjában (az azonos jegyet kapók csoportjában). (Mivel nyilván mindenki kapott valamilyen jegyet...)
2014. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már értem! :)

Köszönöm szépen, hogy segítettél. :)

Szerintem már menni fog a többi.

2014. szept. 8. 16:57
 5/8 szakor ***** válasza:

3. feladat:

Itt is hasonlóképpen kell gondolkodni. Megnézzük a legkedvezőtlenebb eseteket, amikor még épp nem teljesül a dolog, s ennél eggyel nagyobb számra már teljesülni fog.


a, Mivel háromféle színt húzhatok, legfeljebb 3 golyót tudok kihúzni úgy, hogy ne ismétlődjön valamilyen szín. tehát a megoldás:4


b,Erre a legkedvezőtlenebb eset az, ha két színből az összes golyót kihúzom, s csak utána kerül be a harmadik színből. Mivel különböző számú különböző színű golyó van, ezért a legrosszabb eset az, amikor a nagyobb számúakat húzom ki először, s utoljára a legkevesebb számút. Tehát a megoldás: 39.

c, Az előző gondolatmenet alapján: 33

d, Az előző gondolatmenet alapján: 40

2014. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. szept. 8. 17:00
 7/8 szakor ***** válasza:

4. feladat

(csak ellenőrzésképp)

a, 3

b, 14

2014. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor jól csináltam.

Köszönöm szépen hogy segítettél. :)

2014. szept. 8. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!