Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sürgős! Német házival kapcsola...

Sürgős! Német házival kapcsolatban lenne egy kérdésem! Mi a helyes szórend?

Figyelt kérdés
Le szeretném írni, hogy " szeretnék érdeklődni a nyelvtanfolyamról" a sich interessieren+für+AKK. -t használom, és az Ich möchte, kezdésre gondoltam. Akkor milyen sorrendben lesznek a szavak? Úgy nem írhatom, hogy Ich möchte mich interessiere für den Sprachunterricht. Hogy vagy helyes sorrendben?:o
2014. szept. 6. 16:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
* Hogy van. elnézést
2014. szept. 6. 16:15
 2/20 anonim ***** válasza:
Ich möchte mich für den Sprachunterricht interessieren.
2014. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Ha módbeli segédigét használsz (möchten, sollen, wollen, müssen, können), akkor a módbeli segédigét ragozod, az állítmány másik igéjét meg a mondat végére az első szótári alakban.

2014. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

2-es: A szórend jó, de az ige nem.

Ich möchte mich nach dem Sprachkurs erkundigen. Az érdeklődni a sich erkundigen, az interresieren az azt jelenti, hogy engem érdekel valamit, tehát az iránya nem ugyanaz, értitek? Amit 2-es leírt, az azt jelenti, hogy szeretném, hogy érdekeljen a nyelvtanfolyam.

2014. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sima interessierennel tényleg azt jelentené, de ez sich interessieren (für +Akk), ami azt jelenti, hogy érdeklődik valami iránt.
2014. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5-ös: Érdeklődik, de olyan értelemben, hogy érdekli a dolog. Az erkundigen inkább az információszerzésre vonatkozik. Amúgy te némettanár vagy? Mert én igen, szóval ne vezesd félre a kérdezőt.
2014. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Gyk-n mindenki tanár.
2014. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7-es: elküldöm neked a beszkennelt diplomámat, ha kell. Ha ez sem érv, akkor megbeszélünk Pesten egy találkozót, ahol személyesen mutatom meg az eredetit, ha kell. Megadom az egyetem és a tanszék telefonszámát is, hogy ellenőrizhesd, de még a személyi dokumentumaimat is bemutatom neked.
2014. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, nyugi. Itt akkor is mindenki tanár.
2014. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem se, akkor is az erkundigen az érdeklődni ebben a mondatban, nem a sich interresieren.
2014. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!