Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy gyors geometria feladat!...

Egy gyors geometria feladat! Valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Szerkesszünk érintőt a háromszög köré írt körhöz az egyik csúcsban, és metsszük el a csúcshoz tartozó két oldalt az érintővel párhuzamos egyenessel. Mutassuk meg, hogy a háromszögből így lemetszett négyszög húrnégyszög.


Én vagy rosszul értelmeztem a feladatot, vagy az állítás nem igaz, nem kapunk húrnégyszöget.



2014. szept. 11. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az A csúcsban a körülírt körhöz húzott érintő az AC oldallal éppen ugyanakkora szöget zár be, mint amekkora az ABC szög, ugyanis érintőszárú kerületi szögekről van szó.

Ekkor viszont az érintővel húzott párhuzamosnak az AC oldallal vett metszéspontjában keletkező szöge a négyszögnek 180-ABCszög (a párhuzamos húzásakor keletkeznek váltószögek, stb.). Így a keletkező négyszög két szemköztes szögének összege 180, vagyis húrnégyszögről van szó.

2014. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az állítás igaz:

[link]

Lehet kezdeni a bizonyítást!

2014. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valóban, most már értem, köszi!
2014. szept. 11. 20:18
 4/4 A kérdező kommentje:
2: Az első válaszoló bizonyította. Engem egy apróság megtévesztett.
2014. szept. 11. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!