Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ady Endre: El a faluból és...

Ady Endre: El a faluból és Haza megyek a faluba verselemzést valaki le tudja írni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 17:12
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia :)

Bocsi hogy későn írok, de remélem tudok még segíteni:

Ady, a modern élet és az új műveltség híve a várost szerette. Ám ebben is az ellentétek embere volt. El a faluból és Hazamegyek a falumba című versei egymás mellé helyezve szemléltetik Ady kettősségét: ugyanannak az érzésnek, amelyet az egyik versében megvallott, sokszor az ellenkezőjét fejezte ki egy másikban. A Hazamegyek a falumba című vers a bibliai megtért gyermek képét idézi fel az olvasóban, a tájékozó fiú, maga Ady Endre, a gyermekét tiszta szívvel befogadó szülő pedig szülőfaluja Érdmindszent. Az El a falumból című vers szülőfaluja csöndjét nyűgnek érzi, s vissza se szeretne térni ebbe a szükségbe., megtagadja szülőfaluját, "Belehalok, ha mondják, Hogy én itt szálltam újra..." A vers lírai énje a nagyvárosi életre vágyik, amelyben az új ember formálódik.

Én ezt írtam a dolgozatomba, 5-öst kaptam, remélem ha még nem késtem el vele neked hasonlóképpen fog sikerülni.

2014. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Köszi az elemzést nekem tetszett , remélem majd a godzilla is így, gondolja.
2014. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köffffffi srácok én is 5öst kaptam♥
2015. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!