Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti szeretitek Ady Endrét? . :D

Ti szeretitek Ady Endrét? . :D

Figyelt kérdés
Csakmert a magyartanárom odáig van érte,háát én meg...ti hogy vagytok vele? szívesen tanultátok a verseit?.^^.13/L

2013. nov. 25. 18:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Én szeretem.
2013. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
hát én annyira nem szeretem mert tavaly majdnem meg buktam miatta inkább Petőfit bírom :)
2013. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hadi Bandi és Babits jó arc. Én 16 éves koromig nem szerettem őket.
2013. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tessék így könnyebb megszeretni:

http://www.youtube.com/watch?v=pEkcU7jdjsk


Amikor egy boros üveggel a kezében egy raszta srác, strand nadrágban és papucsban éjjel a sétáló utcán részegen ezt üvöltve szavalja, az jelentette nekem a vers olyan mértékű tiszteletét és átélését, ami megszerettette velem Ady bácsit.

2013. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én meg nem ismertem:).De a depis költőktől már h@lyét kaptam,a mindig is.Ír egy rakat verset,mi meg dekódoljuk,hogy mi van?!:)
2013. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vidám verseket is találni Adytól:


Be szépre nőttél bennem

Vajon minek láttál?

Láttalak

Mert te engem szeretsz


Azért a szerelemről nehéz úgy írni, hogy ne legyen benne egy kis keser-édes fájdalommal tarkított szépség és ne is legyen alpári, hanem fennkölt.

Lásd:

Héja-nász az avaron


Az igazán erős versei nem a vidámságról szólnak, azok inkább olyan igazak, átszellemültek.



Kinek vannak igazán vidám versei? Majd megtudjuk: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..

2013. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ENDRE 4 EVAAA!LUV YA
2013. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!.:)
2013. nov. 29. 16:19
 9/9 anonim válasza:
Én nagyon szeretem, nem tudom miért, de nagyon. Főleg a személyiségét, de persze a verseit is. :)
2014. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!