Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy péktől megkérdezték, hány...

Egy péktől megkérdezték, hány kakaós csigát adott el aznap. Folytatas alul?

Figyelt kérdés
A pék így válaszolt: „Ha kétszer annyit adtunk volna el, mint amennyit eladtunk, akkor is hússzal kevesebbet adtunk volna el, mint amennyit reméltem. De ha háromszor annyit adtunk volna el, mint amennyit eladtunk, akkor hússzal többet adtunk volna el, mint amennyit reméltem. ” Mennyi pénzt szeretett volna kapni a pék a kakaós csigákért, ha egy kakaós csiga ára 120 Ft?
2014. szept. 17. 15:27
 1/1 bongolo ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Egyenletrendszerrel könnyű megoldani, de nem tudom, tanultátok-e:


x-et adott el

y-t szeretett volna eladni


"Ha kétszer annyit adtunk volna el, mint amennyit eladtunk, akkor is hússzal kevesebbet adtunk volna el, mint amennyit reméltem"

2x = y - 20


"De ha háromszor annyit adtunk volna el, mint amennyit eladtunk, akkor hússzal többet adtunk volna el, mint amennyit reméltem."

3x = y + 20


Ha a két egyenletet összeadod:

5x = 2y

2,5 x = y


Ezt behelyettesíted az első egyenletbe:

2x = (2,5 x) - 20

x = 40

Ennyit adott el, de nekünk az y kell:

y = 2,5 x = ...

2014. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!