Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

>_< kérdése:

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? Úgy érzem nincs semmi ami motiválna, kedvtelen vagyok ha tanulásról van szó.

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van ebből a szokásomból, nem tudom mit kezdjek magammal. Tizenegyedikes létemre most is itt ülök az irodalom anyag felett egész este, és egy mondatot nem olvastam el, pedig pénteken esszét írunk. Nyáron ezerszer megfogadtam hogy idén jobban tanulok mint szoktam, mert a pontszámomba beleszámít, de továbbra sincs több kedvem tanulni.


Nem az a kategória vagyok aki a kettesre hajt, tavaj 3,9 voltam nagyjából nulla tanulással. Tudom hogy sokkal többre vagyok képes, legalább 4,5 lehetnék ha naponta képes lennék legalább 1-2 órát kizárólag tanulásra fordítani. Ha bármi másról van szó, akkor lusta sem vagyok, ha házi munkáról van szó csinálom, a nyarat is végig melóztam.



2014. szept. 17. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy melód legyen, kell egy -általában szart se érő- papír, amihez be kell seggelni sok szart. Üdv a való életben. Fogd fel melónak. Így működik ez, nekem is mondhatták volna előbb.
2014. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

TavaLY.

Ez mondjuk nem hf kérdés... eltévesztetted a kategóriát.

Csak azért mondom, mert pár éve már volt a kérdés, és olyan kitűnő válaszok születtek, hogy többen hálálkodtak utána.

Azért sem írom le még egyszer ezeket.

Neked sem tilos használni az itteni keresőt.


Mondjuk konkrétan neked azt tanácsolnám - a többi dolog mellett, amit majd elolvasol - hogy ha nem bírsz tanulni, akkor először próbálj meg váltani (más tárgyból 1 példa vagy 1 tétel, aztán térjél vissza), vagy elsőre ülj be a családod körébe a tv elé, de egy kicsit messzebb, és olvasd ott a könyvet. Aztán, ha ott már megy, vagy ha nem, akkor is 10 perc múlva menj vissza a szobádba.

2014. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!