Tudtok Nekem segíteni ezeknek a matematika példának a megoldásában?


Egy mértani sorozat negyedik és hatodik tagjának összege - 40, a harmadik és hetedik tag összege pedig 68 . Melyik ez a sorozat?



Egy nem állandó számtani sorozat első és második, második és harmadik, illetve harmadik és első tagjának szorzata - ebben a sorrendben - egy mértani sorozat három, egymás utáni eleme. Mekkora a mértani sorozat hányadosa?



Egy mértani sorozat első három tagjának összege 63 , ha a második tagot megszorozzuk az első és harmadik összegével , 810-et kapunk. Melyik ez a sorozat?



2014. szept. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

a4=a1+3*d

a6=a1+5*d

a3=a1+2*d

a7=a1+6*d

----------

a4+a6=-40

a3+a7=68

2014. szept. 18. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:

A másodikhoz: a mértani sorozatnál egy tetszőleges tag négyzete egyenlő a két szomszédos tagjának a szorzatával.

A harmadik megint csak algebra, mint az első:

a1+a1+d+a1+2d=63

(a1+d)*(2a1+2d)=810. (Das ist egyenletrendszer.)

2014. szept. 18. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:

"Egy MÉRTANI sorozat negyedik..."

...

"Egy MÉRTANI sorozat első három tagjának..."

Nincs d, q van.

2014. szept. 18. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A második feladat megoldása:

[link]

Remélem jó? (Ha hiba van benne, szóljatok!)

2014. szept. 18. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. és a 3. feladatban ki van kötve, hogy egész számokról van szó.

1) a1=4 és q=-2 vagy a1=256 és q=-1/2

3) a1=9 és q=2

2014. szept. 18. 22:52