Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom elkezdeni ezeket a...

Nem tudom elkezdeni ezeket a (szöveges) matekfeladatokat?

Figyelt kérdés

1. Pista bácsi libákat és kacsákat nevel. A baromfiudvarban szeretne elkeríteni számukra egy téglalap alakú területet, és azt középen kettéosztani egy kerítéssel. Pontosan azonos területet szán a libáknak és a kacsáknak is. A kerítés vásárlására legfeljebb 100 000 Ft-ot költhet. A kerítés métere 500 Ft. Adja meg az elkerített rész méreteit úgy, hogy az a lehetséges legnagyobb területű legyen!

Addig jutottam, hogy (nem biztos hogy jó) 3x*500+2y*500. Innen nem tudom folytatni, hogy hogyan kell belekombinálni a 100 e ft-t. (függvényt kellene vhogy csinálni, deriválni meg a max-t megnézni, azok mennek, csak a függvényt nem tudom ohgyan kell felírni)


2. Osszuk fel a 68 cm hosszú szakaszt két részre. Az egyik rész egy négyzet kerülete, a másik rész pedig egy olyan téglalap kerülete, amelynek hosszabb oldala a rövidebb oldal kétszerese. Hogyan kell felosztani a szakaszt, hogy a négyzet és a téglalap területének összege a minimális legyen?

Itt sem tudom felírni a helyes függvényt (vagy a 2 kétismeretlenes egyenletet amiből ki tudnék fejezni). Többször is próbálkoztam, de mindig valami hülyeség jött ki.


2014. szept. 21. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor innen már megy?

[link]

2014. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A második jó így?

[link]

2014. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, az első megvan!

A második képet viszont nem hozza be :/

2014. szept. 21. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Most próbáljuk!

[link]

2014. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tökéletes. Köszönöm szépen!
2014. szept. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!