Különböző alapú hatványok, egyenlet kiszámítása? : 17 * 5^ (2x) = 18 * 7^x


2014. szept. 22. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

17*5^2x = 18*7^x


17*25^x = 18*7^x


(25^x)/(7^x) = 18/17


(25/7)^x = 18/17


lg(25/7)^x = lg(18/17)


x*lg(25/7) = lg(18/17)


x = lg(18/17)/lg(25/7)


x ≈ 0,0449

2014. szept. 22. 21:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Lesz ennek meg megoldasa vodorszamra: x = -(i (2 n pi +i (log(2)+2 log(3)-log(17))))/(2 log(5)-log(7))
2014. szept. 23. 06:21