Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Present Simple kérdések...

Present Simple kérdések írása, sajnos nem megy. Help?

Figyelt kérdés

20 db present simple kérdést kéne írnom angolból, de sehogy se jön össze... Hogy hívnak, hány éves vagy, mi a kedvenc színed... ezeken túl kéne még jó pár kérdés.

Előre is köszönöm. :)



2014. szept. 23. 16:07
1 2
 11/12 chtt ***** válasza:

Te sokkal rendesebb vagy, mint én. :)

Én is összeszámoltam az egyszerű jelenes kérdéseket... aztán végül nem tettem szóvá, mert a kérdező felvezetéséven csak olyan kérdés volt, amelyik pont nem present simple kérdés. :)))


A present simple-t általában a napirendnél tanítják, és tucatjával adják magukat a kérdések:

- When do you get up? (vagy What time do you get up? - tanárja és tankönyve válogatja)

- When do you have your breakfast?

- What do you do in the mornings?

- When do you go to school?

- What time does your first lesson start?... stb.

aztán a személyes kérdések:

- Do you collect anything?

- What do you collect?

- Do you play any musical instruments?

- Do you play football/basketball/golf/akármi?

- Do you play the piano/the guitar/the drums/akármi?

és még milliónyi akad egy-egy tankönyvben. De a fenti kérdés (Hogy hínak, hány éves vagy...) nem erre a típusra utal.

2014. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 chtt ***** válasza:

Kedves 10! Ez nem felkentség kérdése. Ha present simple tanítunk, akkor a létigét nem keverjük bele, aztat külön tanítjuk. A létigével kérdezhetünk, present simple-ben viszont segédige kell a kérdezéshez.


He is clever. - Is he clever.

He learns a lot. - Does he learn a lot?


A gyerekeket így is eléggé megkavarja a do/does, meg hogy az "s" rag hirtelen E/3-at jelöl, mikor eddig többesszámozott vele, kicsit sem hiányzik nekik még egy "is" is. :)

2014. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!