1. Két test egyenletesen mozog. A mozgás időtartama és a megtett út közötti kapcsolatot az alábbi relációk mutatják. Melyik esetben lassúbb a második test?

a) és .

b) és .

c) és .

és .


2014. szept. 24. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat ez a feladat:


1. Két test egyenletesen mozog. A mozgás időtartama és a megtett út közötti kapcsolatot az alábbi relációk mutatják. Melyik esetben lassúbb a második test?

1. Két test egyenletesen mozog. A mozgás időtartama és a megtett út közötti kapcsolatot az alábbi relációk mutatják. Melyik esetben lassúbb a második test?

t1=t2 és s1<s2


t1>t2 s1<s2


t1>t2 s1 =s2


t1<t2 s1>s2

2014. szept. 24. 17:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Mekkora a sebessége annak a repülőnek amely 200 km utat tesz meg egyenletesen 15 perc alatt?
2014. szept. 24. 17:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyi időre van szüksége a nyílt tengeren 35km/h sebességgel haladó óceánjárónak ahhoz,hogy 1085 km-t haladjon?
2014. szept. 24. 17:36
 4/7 A kérdező kommentje:

Állítsd őket csökkenő sorrendbe:


gepárd 110km/h

tengeri vidra vízben 9,6km/h

strucc 20m/s

rovarpók 16km/h

csiga 0,734cm/s

2014. szept. 24. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
csiga<vidra<pók<strucc<gepárd
2014. szept. 24. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:

v=35km/h s=1085km

v=s/t--> t=s/v t=31h


s=200km t=15perc=0,25h

v=s/t=200/0,25=800km/h

2014. szept. 24. 17:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2014. szept. 24. 18:07