Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolbol kernek segitseget...

Angolbol kernek segitseget irregular adjectivet kell irjunk tizet en csak otot tudok a good, far, bad, much, little van meg valaki tud nekem meg irni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 18:11
 1/4 chtt ***** válasza:

Máris igényt tartok a megoldásra, ha lesz, mert általánosban is csak ezt az ötöt tanítjuk:

good

bad

little

much/many

far

---

ijedten keresgélni kezdtem, mert persze én sem tudok többet, és úgy láttam, ideveszik a well-t (egészséges: healthy jelentésben)

well - better - the best


és több helyen az old és a far kettőnek számít a kétféle közép- és felsőfoka miatt:

far - farther - the farthest (regular)

far - further - the furthest (irregular)

old - older - the oldest (regular)

old - elder - the eldest (irregular)


hm, de ez akkor is csak hat - menek tovább keresgélni

2014. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs több, valaki tévedett a feladatban. A much, many nem melléknév, hiszen nem tulajdonságot fejez ki, és fokozásnál (kevesebb) a little sem.
2014. szept. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
Hááát, lehet, hogy nem melléknév a sok és a kevés/kicsi, de angolból az "irregular adjectives" résznél tanítják. Az egy dolog, hogy a közép- és a felsőfokot is velük képezzük felfelé meg lefelé. :)
2014. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen bárhol keresgéltem nem találtam többet én sem azóta sem
2014. okt. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!