Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házi - Tudnátok segíteni?

Fizika házi - Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egy 6 m hosszú gerenda tömege 40 kg. A gerendát az egyik végétől 1 m-re ékre fektetjük. Mekkora erővel lehet ezen a végén egyensúlyban tartani?


Már régebben ki volt írva, de az arra adott válaszok alapján sem tudom, mert a képlet F x k, de azokat sehogy se tudom a megadott adatokkal kiszámolni, azt meg nem tudom milyen képlettel írjam fel, hogy egyensúlyban legyen a két oldal. Tudnátok segíteni?



2014. szept. 27. 13:06
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
100%
Írd fel az összes ható erőt, és alkalmazd a dinamika alapegyenleteit!
2014. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában, így nagyon nehéz segíteni. Megoldani nem fogják helyetted, meg az nem is segítség.

Az első választ kicsit kifejtve, konyhanyelvre fordítva:

Nyomatéki egyensúlyi egyenletet kell felírnod - a támasz két oldalán lévő erők forgatónyomatékának az összege 0 a támaszra felírva.

Első lépésként a megoszló 40 kg terhet felbontod a tartó két oldalára Q1=66,67N Q2=333,3N

Legyen F a keresett erő

k a forgatás karja.

A támaszt elnevezve "O" pontnak

szumma M az O pontra = Q2*k2-Q1*k1-F*k3

Ebből mindent ismersz csak a keresett F-t nem.

Csak be kell helyettesíteni.

2014. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 28. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!