Ezt a matek házit hogy csináljam meg?


Írjuk fel az egyenes egyenletét ha:

két pontja A(-3;2) és B(4;1)


2014. okt. 7. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírod az irányvektort: AB->=(4-(-3);1-2)=(7;-1)

Veszed a normálvektorát: n(AB->)=(1;7)


Behelyettesítesz a normálvektoros képletbe; x0 és y0 az A vagy a B pont koordinátái, én most az A*val írom fel:


1x+7y=1*(-3)+7*2=11, tehát


x+7y=11.


Ellenőrzésként a másik pont koordinátáit be lehet helyettesíteni az egyenletbe x és y helyére:


4+7*1=11, ez igaz, tehát az egyenes egyenlete helyes.

2014. okt. 7. 18:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a Ax+By=Ax0+By0 képlet ugye?
2014. okt. 13. 08:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. okt. 13. 12:14