Hogy bontom fel itt a zárójelet?


Egyáltalán fel lehet itt bontani?


(x+1)^x


(x + 1) az x.-en


Nem tudom, hogy ezt lehet-e tovább felbontani, mert semmilyen azonosságot nem találtam erre.


Köszi a segítséget.



2014. okt. 8. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az x egész szám, akkor fel tudod bontani, egyébként nem. Ha racionális törtszám, tulajdonképpen akkor is fel tudod, de akkor gyökvonás is lesz benne.
2014. okt. 8. 15:22
 2/5 anonim ***** válasza:

A binomiális tétel kell hozzá:


[link]


Ha tudod, hogy a képletben mi mit jelent, akkor tudod használni. Ha nem, akkor kérdezz bátran! :)

2014. okt. 8. 15:23
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha x egész szám, akkor hogy bontom fel?
2014. okt. 8. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

A képlettel, amit linkeltem. Ha x racionális lenne, akkor át lehetne így írni; x=k/n, ahol k;n egész, így


((k/n)+1)^(k/n)=n-edikgyök((k/n)+1)^k), így a gyök alatti részre kell használni. Ha x irracionális, akkor úgyis csak becsülhető, akkor adsz rá egy megfelelő becslést, és az előbb leírtak alapján használod.

2014. okt. 8. 22:18
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
=(x(1+\frac{1}{x}))^x=x^x(1+\frac{1}{x})^x
2014. okt. 9. 10:05