Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ilyenkor hova kell tenni a...

Ilyenkor hova kell tenni a zárójelet? (algebra)

Figyelt kérdés
A törtvonal zárójelet helyettesít, akkor kell használni amikor egy törtnek a számlálója vagy a nevezője több tagból áll, ilyenkor zárójelbe írhatjuk úgy ha osztást írunk. De ennél nem tudom, hogy hogyan kell: 2b-5/3

2014. máj. 5. 17:28
 1/3 reptoid ***** válasza:

Ennél így nem lehet megmondani. Azért nem, ott egy per jel van. Ez a per jel pedig a gépelésnél osztást jelent, mert macerás lenne a számológépen lévő jelet alkalmazni írásban. Lehetne kettőspontot tenni, de az meg nem terjedt el a gépelt formában.


Szóval általános értelmezésben (amit most leírtál itt a neten) az csak egy sima osztás, ilyenkor pedig a műveleti sorrendből adódóan előbb elosztod az ötöt hárommal, majd az eredményt kivonod a 2b-ből.


Neten ilyenkor biztos, ami biztos így írjuk, ha tortvonalat akarunk mutatni: (2b-3)/5

2014. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a per jel a tört vonal, és itt van a baj, hogy nem tudom melyiket kéne a zárójelbe rakni pl. én valahogy így akartam megoldani: 2(b-5)÷3 (a b-nek az értéke 3) és most nem tudom, hogy ezt a műveletet hogyan kéne elvégezni.
2014. máj. 5. 17:51
 3/3 anonim válasza:
Ha a törtvonal zárójelet helyettesít,akkor az az egész számlálóra vonatkozik,tehát az egészet zárójelbe kell tenni.
2014. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!