Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Új Odüsszeusz kaland? (többi...

Új Odüsszeusz kaland? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval azt kaptuk házinak, hogy Odüsszeusznak kell kitalálni egy új kalandot, ezt E/1-ben, min. másfél-két oldalban megírni, és lennie kell benne legalább 1 párbeszédnek. Hétfőre kell, de nem jut eszembe semmi használható.

Aki tudna ötleteket adni, annak nagyon megköszönném. (Itt nem arról van szó, hogy helyettem kell megírni, csak hogy legyen egy kiindulási alapom, nem jut eszembe semmi.)


2014. okt. 9. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerek rengeteg görög mitológiai alakot.

Írhatnál pl:

- Atroposzról. Aki az egyik mória a három közül, ő vágja el a sors fonalát. Mondjuk Odüsszeusz tudja, hogy az anyja meghalt, és az anyja sorsát szeretné megváltoztatni..

Vagy ott van:

- találkozzon Danaosszal és az 50 lányával Danaidákkal. Győzze meg a lányokat, hogy ne öljék meg a nászéjszakán pár hűséges emberét akik el vannak varázsolva, és el akarják venni feleségül a lányokat. De ugye ők az apjuk parancsára mindig megölik a boldog vőlegényt-

2014. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél. :)
2014. okt. 9. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Sikerült írni egy jó kis történetet? Vagy ajánljak még mitológiai alakokat?

(első voltam)

2014. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az Atroposzos nagyon megfogott, igyekszem belőle kreálni valamit. Itt igazából az E/1 okoz gondot.

Ha tudsz még, csak nyugodtan, de már ezért is hálás vagyok.

2014. okt. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!