Egy vonat két szomszédos állomás közötti távolságot 119.9 perc alatt teszi meg. Mekkora a sebessége km/h-ban mérve a nyílt pályán, ha tudjuk, hogy 15 perc alatt gyorsul fel?


folytatás:

és 10 perc alatt lassul le a nyílt pálya és az állomások között, valamint a két állomás távolsága 78.2 km?


2014. okt. 11. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

s=78.2km=78200m

t=119.9min=7194s

t1=15min=900s

t2=10min=600s

t3=t-t2-t3=5694s


a1 = v/t1

a2 = v/t2


s = (a1/2)*t1^2 + v*t3 + (a2/2)*t2^2 =

(v/(2*t1))*t1^2 + v*t3 + (v/(2*t2)*t2^2 Behelyettesítve:

78200 = (v/1800)*900^2 + v*5694 + (v/1200)*600^2

Ha kiszámolgatod az értéket, megkapod, hogy v=12.135m/s, ami közelítőleg 43.7 km/h

2014. okt. 11. 12:01