Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi történik azzal akinek a...

Mi történik azzal akinek a vérsast kiveszik a hátából? Egyáltalán mi az a vérsas? Nemeai versenyen miért vadzeller koszorút adtak jutalmul?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Google??

[link]

2014. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés barátom, ez felesleges okoskodás amit csinálsz. Már próbáltam, és semmi használható...
2014. okt. 11. 20:46
 3/7 chtt ***** válasza:
73%

Pedig a vérsas meg a kivétele itt van (kicsit se lettem ám rosszul tőle, brr:)))


A VÉRSAST vagy véres sast (angolul blood eagle) gyakran megemlítik az északi legendákban és lírai alkotásokban, a vikingek egyik kedvelt kínzási és kivégzési módja, amely valamiféle rituálé része lehet. Manapság állítólag más pogány népek is alkalmazzák a keresztényekkel vívott háborúk során, mintegy az angyalok és a kereszténység kigúnyolásaként, de ezt biztos források nem erősítik meg, nincsenek szemtanúk, inkább afféle mitológiai alapokon nyugszik.


A vérsas igen látványos fajtája a halálnak, és nem kissé kegyetlen, mivel akkor kezdenek neki, amikor az áldozat még él: arccal a földre szorítják, miközben a hátán sas alakú vágást ejtenek a kardjukkal, majd lehámozzák a húst. A hátsó bordákat eltörik vagy elválasztják a gerinctől, utána kihajtják őket − egyes leírások szerint ki is fordítják −, a keletkezett hasadékon pedig kiveszik az áldozat tüdejét − ismét csak vannak források, melyek szerint ráhúzzák a bordákra −, a helyére sót öntenek. A végeredmény bizonyos szemszögből nézve véres, rojtos szélű szárnyakra hasonlít, az ily módon kivégzettek úgy festenek, mint a sasok, innen ered az elnevezés.


Vagy nem erre gondoltál, amikor a vérsasról kérdeztél?

2014. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"Egyáltalán mi az a vérsas?"


Ez volt a kérdés egyik része..

Részletes pontos leírást linkeltem be, mert megkerestem Neked.

Erre Te azt mondod, okoskodok.

Még a Neked segítő szándékot is leszólod.

Gondolkozz el rajta..

2014. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahha de mi a franc történik vele?
2014. okt. 12. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem olvasod el? Azért linkeltem!!

Oda van írva!

" A vérsas igen látványos formája a halálnak, és nem kissé kegyetlen, mert akkor kezdenek neki, amikor az áldozat még él, arccal leszorítják, hátáról lehámozzák a húst, bordáit eltörik, tüdejét kiveszik....

Mi a francnak kérdezel, ha nem olvasod el a választ!!!!

2014. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
55%
És, ha az áldozat meg sem mukkan eközben, hanem csendben tűrni, akkor a Vallhallába kerül.
2015. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!