Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Értelmezni kell a Husztnak az...

Értelmezni kell a Husztnak az utolsó két sorát és egy fogalmazásban le kell írni! De nem tudom értelmezni, letudnátok irni pl hogy mit irjak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Ne segítsen senki! Hagyjátok, hadd jöjjön rá ő magától.

Hozzád: Nincs otthon senki, apa, anya, testvér vagy valaki, aki segítene? Ennyire rossz vagy magyarból? Inkább mondd azt a tanárnak órán, hogy nem értetted, minthogy innen a GYK-ról írod ki más válaszát. Szerintem meg fog érteni. Kérd meg, hogy magyarázza el. Én perpillanat tudnék neked segíteni, nekünk is volt vele feladat, hogy az utolsó 2 sorát értelmezni kellett, csak röviden, tömören, és nem fogalmazásban. Ha nagyon akarnék, segítenék neked, mi ezt tavaly tanultuk, de hagyom, hogy magadtól gyere rá! Ez így nem járja...

Istenem, mi lesz veled középiskolában, ha már most ennyire el vagy veszve?

2014. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írom le, hogy „pl. mit kellene írnod”, azt majd te kitalálod. Csak segítek kicsit, hátha a régies nyelvezet fogott ki rajtad…

Tehát:

jelen – jövő, ellentét, összehasonlítás, összevetés

felszólítás – kihez? miért?

hass, alkoss, gyarapíts – a reformkor „napiparancsa”

Mi az a reform? Mi az a reformkor? Mi minden jött létre ebben az időben?

Miért fontos különösen a reformkorban hatni, alkotni, gyarapítani?

Az utolsó két sor egyébként nehezen értelmezhető, ha nem vetjük össze a megelőzővel, azaz: „régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?” = fel kell hagyni a romantikus álmodozással, az állandó múltba révedéssel

„s a haza fényre derűl” – ennek a jelentése azért elég egyértelmű.


Jó munkát!

2014. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
11 éves vagyok.. nem kőnyű meg értelmezni két mondatot úgy hogy egy fogalmazást írjak.... a szüleim sokáig dolgoznak soha nem foglalkoznak velem... testvérem meg nincsen.... így azért nehéz megérteni egy verset... és én nem azt kértem hogy írjon bárki egy fogalmazást hanem azt hogy segítsen egy picit hogy megértsem ...
2014. okt. 12. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"Hass, alkoss, gyarapíts

S a haza fényre derűl." Ez így van.

2014. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!