Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Történelem házi? (többi lent)

Történelem házi? (többi lent)

Figyelt kérdés
Töriből olyan leckét kaptunk hogy levél formájában kell írnunk egy A/4-es lapra. Arról hogy, mi történt New York-ban 1933-ban. Azt tudom, hogy a gazdasági világválság, de azt nem, hogyan kezdjek hozzá. Előre is köszönöm!

2014. okt. 16. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Adam/John/Will/James,


Igen megérintett a legutóbbi leveled, de sajnos csak most van időm rá válaszolni. Sajnálom, hogy el kellett adnod nagyapádtól örökölt aranyórádat és azt is, hogy Clara-t, a kedves háziasszonyotokat is el kellett küldened. Emlékszem, mikor a fiad születésekor (tehát hat éve) milyen nagyszerű hálaadási pulykát készített. Persze érthető, hogy mindezt az áldozatot meghoztad: a jelenlegi gazdasági helyzetben nem könnyű a gyermekek megfelelő oktatásáról gondoskodni, az új vállalkozások beindítása pedig csaknem lehetetlen.

Tudom, hogy te is követed a napilapok újabbnál újabb híreit, de talán némi bizakodásra ad okot a Time március 4-ei száma, melyben Roosevelt New Deal-jéről cikkezett. Érdeklődéssel olvastam a meghirdetett elveket, s örömmel tapasztaltam hogy konkrét szociális reformmal kívánja a céljait megvalósítani. Különösen fellelkesítettek a tröszellenes megnyilvánulásai is és az, hogy kilátásba helyezte az országból történő aranykivitelt. Neked egyébként mi a véleményed a Tennesse-völgyi Erőmű felügyeletével kapcsolatos dilemmákról? Szerintem mindenképpen egy elgondolkodtató megoldási lehetőség lenne. Azt hiszem, valami nagy változás van a levegőben, s a jelenlegi szomorú gazdasági helyzetünkből lassacskán végleg sikerül kilábalnunk. A legjobbakat, Henry - 1933. október 16.

2014. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es, kiváló! :D
2014. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1.-es válaszoló köszönöm! De ha ebből merítenék ötletet akkor tuti megkérdezné a tanár, hogy egyedül csináltam-e. De nagyon köszi szép fogalmazás! Majd kiagyalok valamit! :)
2014. okt. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!