Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy jó fizikus tudna ennek a...

Egy jó fizikus tudna ennek a levezetésében segíteni?

Figyelt kérdés
Vízszintes, sík asztallapon guruló golyó 1 m/s sebességgel ér az asztallap széléhez. Milyen magas az asztal, ha a golyó az asztal szélétől 30 cm távolságban ér talajt?
2014. okt. 23. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajításként is felfogható a feladat. A két sebesség (szabadesés+a kezdősebesség) segítségével kiszámolhatod a "vektori sebességet". Ha nagyon akarod megoldom neked, de szerintem érdemes próbálkoznod, jó kis feladat.
2014. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már vele, de nem ment tudom hogy hajítás feladat.
2014. okt. 23. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Miért kell "jó fizikus" egy középiskolás feladathoz? Szerinted megtisztelő, hogy 5 év kemény tanulás, majd évtizedek kutatómunkája után valakinek mondják hogy "te jó fizikus vagy" - erre mit kap cserébe?? Segíthet egy 12 évesnek a házijában...
2014. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vízszintes sebesség 1 m/s, 30 cm távolságban ér talajt, tehát 0,3/1=0,3 s-ig esik.

Ezt behelyettesíted a szabadesés képletébe:

h = g/2 * t^2

2014. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!