Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi listáról?

Mit gondoltok az alábbi listáról?

Figyelt kérdés

[link]



Arisztotelész 45552-ben született? Ez nekem is új..



2014. aug. 26. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szimpla programozói hiba.


Készítettem egy táblázatot (a jó dátumok a Wikipédiáról származnak) - ebből látszódik a probléma:

[link]

mindnél 45936 a differencia.

2014. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Néhány magyarnak is a listán lenne a helye:

Erdős Pál, Szilárd Leó, Gábor Dénes, Rubik Ernő, ...

2014. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erdős mellett a magyarok közül én inkább Neumannt, Tellert, Semmelweist emelném ki. Aztán jöhet még Gábor Dénes, Szilárd Leó, Eötvös Lóránt, Wigner Jenő, Bláthy–Zipernowsky–Déry, Szentgyörgyi Albert, Jedlik Ányos, Bolyai János és Farkas, Ganz Ábrahám, Teleki Sámuel, Kőrösi-Csoma Sándor, Fejér Lipót, Bay Zoltán,…


(Részemről valahogy Erdőst érzem a legjelentősebbnek.)


Lapozgattam kicsit a listát, Fermi megelőzi Tellert?… Amúgy a magyarok közül először Liszttel futottam össze a 195. helyen. Szólni kéne a Huppereknek vagy a emagyaroknak, hogy húzzák fel a tudósainkat ezen a listán…

2014. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is hiányolom a Magyar nagyságainkat.

Teller Ede Szilárd Leó vagy Neumann János nálam a legelőkelőbb helyen lévő Magyarok.

De természetesen akiket te írtál sem maradhatnának le a listáról

Sőt én Petőfi Sándort is idevenném. A költészetben gigászit alkotott világszinten.

Igaz "Greatest Minds" azaz kb legnagyobb elmék, de akkor Beethovennek sem kellene a listán lennie, szóval Petőfi is nyugodtan belefér.

2014. aug. 27. 00:32
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

#1:

Zsír. :D

Gondolom a lebegőpontos bináris negatív szám visszafordítása a hunyó. :)

2014. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a legismertebb "elmék"-ről van itt szó. Kizártnak tartom, hogy lenne olyan ember a világon, aki minden ezen a listán fellelhető tudomány- vagy művészeti területen legalábbis csak alapvető tudással rendelkezne.
2014. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Objektív lista nem létezik, csupán esetleg pont neked tetsző szempontból szubjektívet lehet összeállítani. :)

Már ott szubjektív, hogy milyen szempontok alapján legnagyobb elme, ezek a szempontok milyen tárgyi adatokból lesznek összeválogatva és milyen súlyozással.

Ezért van az, hogy bármilyen statisztika lehet hazug.

2014. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

> „Sőt én Petőfi Sándort is idevenném. A költészetben gigászit alkotott világszinten.”


Ha már költők/írók/festők/…, akkor inkább Madách, Bartók, Babits, Blaha, Karinthy, Arany, Juhász, Rippl-Rónai, Krúdy, Erkel,…

2014. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért inkább? Nem inkább! Petőfi nagyobbat alkotott mint az általad említettek.
2014. aug. 27. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!