Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiások! Miből lehet megállap...

Kémiások! Miből lehet megállapítani, hogy egy kémiai egyenlet reagenseiből milyen termék lesz? Miket kell hozzá megtanulni? Egyetemi szinten

Figyelt kérdés

Pédául ezt az egyenletet hogy oldanátok meg?


H2O2 + H2SO4 + K2Cr2O7 = ?


Ha lehet magyarázattal, köszi!



2014. okt. 25. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

nem vagyok nagy kémiás bocs ha hülyeséget mondok


H2O2 + H2SO4

ez a kettő együtt egy durva oxidáló oldat

szerintem a kálium dikromátból redukálja a krómot és a káliumot lesz belőlük KSO4 és CrSO4 meg H2O

2014. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni. Ha gyógyszerésznek tanulsz, ráadásul SE-n, akkor Béni Szabolcs remek előadásain erről mindent elmondanak.


Cr2O72- + 3H2O2 + 8H+ = 2Cr3+ + 3O2 + 7H2O

2014. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen , valóban meg kell tanulni . Nem tudom , hogy hányad éves gyógyszerész vagy. De pl. szervetlen és kvalitatív kémia laboron , mikor ionokat kell kimutatni , akkor több 100 ilyen és még ettől hosszabb egyenleteket fejből kell vágni , oda - vissza.
2014. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!