Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van itt valaki aki jó EGYETEMI...

Van itt valaki aki jó EGYETEMI biológiából? Sejtbiosz. Leborulok előtte, ha segít!

Figyelt kérdés
Ha van esetleg egy jótét lélek, aki az én kétségbeesett lelkemet megsegíti, akkor az írjon, és megpróbálom megfogalmazni mit nem értek.
2014. okt. 27. 18:23
 1/8 Hardy Weinberg ***** válasza:
Akkor kezdj el kérdést fogalmazni!
2014. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajj nos hát.A tankönyv amiből tanulok, égetnivalóan rossz, és én figyeltem az előadásokon, de egyszerűen nem értettem ott sem. Vannak ezek a transzkripciós faktorok, és itt van ilyen, hogy HTH, meg ZN ujjas domének, meg Leucin zippzár motívum, meg HLH motívum, és ezeket így... nem értem. Mire jók ezek? Mit tudnak? És mi az, hogy domén?
2014. okt. 27. 18:59
 3/8 Hardy Weinberg ***** válasza:

A transzkripciós faktorok olyan fehérjék, amelyek a DNS átírását szabályozzák. A doménre van egy olyan meghatározás, hogy egy fehérje harmadlagos szerkezetének funkcionális egysége. Igazából annyit jelent, hogy egy olyan jól elkülöníthető rész, amely specifikus funkciót lát el (pl. megköti a szubsztrátot), vagy amely jól felismerhető, kompakt szerkezetet alkot. A transzkripciós faktoroknak például szokott lenni DNS-kötő doménje, ami a fehérjének az a része, ami képes a DNS-hez kapcsolódni. Ilyen például a HTH (helix-turn-helix), vagy a HLH (helix-loop-helix) motívum. Mindkettőnek az a szerepe, hogy felismeri a DNS-t, és hozzákötődik. Ha a "ZN ujjas" a zinc finger-re utal, akkor ezek olyan rövid fehérje motívumok, amik középontjában cink (Zn) ionok találhatók. Ez is a fehérje-DNS kötés kialakításában vesz részt, többek között. A leucin zippzár is egy DNS-kötő motívum.

Tehát a felsoroltak tulajdonképpen példák olyan fehérje szakaszokra/motívumokra, amik fehérje-DNS kötés kialakításában vesznek részt.

2014. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennyi? HÁt ha megeszem a kalapom se jövök rá a könyvből. De köszönöm szépen!! <3
2014. okt. 27. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
A leborulás megvolt?
2014. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a monitor előtt leborultam tényleg :D
2014. okt. 31. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem hallgatója vagy?

Ez tipik elsőféléves sejtbiológia GYTK-n vagy FOK-on.

Legalábbis a motívumok mindenképp.

2014. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
SOTE-FOK :DDD
2014. nov. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!