Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak német fogalmazást...

Hogyan írjak német fogalmazást az őszi szünetemről?

Figyelt kérdés
Nagyon alapokat kellene csak lefordítani az őszi szünetemről. Előre köszönöm!
2014. okt. 28. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Írd ide ezeket az "alapokat", és meglátom mit tehetek.
2014. okt. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az őszi szünetem nagyon jó volt. Nyíregyházán töltöttem. Jó volt ismét találkozni a barátaimmal. Sokat sétáltunk, beszélgettünk. Az időjárás hideg volt. Emiatt sokat voltam bent. Olvastam, zenét hallgattam.Elmentünk a temetőbe gyertyákat és virágot vinni. A kutyámat is jó volt újra látni. Ismét sétáltathattam.Tanulnom is kellett. Megcsináltam a matek, német házit.Kicsit nehezek voltak. Fogalmazást is írtam. Remekül éreztem magam!



Nem kell természetesen szó szerint! Ahogy megy. Előre köszönöm szépen.

2014. okt. 30. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Die Herbstferien waren sehr gut. Ich verbrachte sie in Nyíregyháza. Es war angenehm, wieder meine Freunde zu treffen. Wir spazierten viel und unterhielten uns. Das Wetter war nicht schön, wiel es meistens kalt war. Deshalb war ich oft drinnen. Ich las viel und hörte Musik. Wir ging auf den Friedhof, zündeten dort Kerzen an und brachten auch schöne Blumen mit. Es war auch gut, meinen Hund wieder zu sehen. Ich konnte mit ihm spazierengehen. Ich sollte auch lernen. Ich löste die Mathe- und Deutschaufgaben. Sie waren ein bisschen schwer zu lösen. Ich schrieb auch einen Aufsatz. Ich fühlte mich prachtvoll!


(Leellenőriztem, betűhiba és nyelvtani hiba nincs benne. Präteritumban írtam, mert fogalmazásnál ezt az igeidőt használják mesélésnél, élő beszédben pedig a Perfektet.)

2014. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. okt. 31. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!