Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » TÖRTÉNELEM! Muhi ütközet,...

TÖRTÉNELEM! Muhi ütközet, forrás. Melyik seregre igazak az állítások?

Figyelt kérdés

„A tatárok nem messze a hadseregtől találtak egy gázlót, és egy éjszaka alatt mindnyájan átkeltek rajta, és hajnalban a király seregét körülvéve, jégesőként kezdték lőni nyilaikat a hadseregre. A magyarok, részint hogy meglepték, részint hogy ravaszsággal megelőzték őket, fegyvert öltve lóra szálltak, de a katonák nem tudták uraikat, az urak katonáikat megtalálni, és amikor harcba indultak, lanyhán és egykedvűen vonultak. A nyíllövések oly sűrűn estek, hogy a harcosokat szinte árnyékba borították, és a nyilak úgy repdestek a levegőben, mint a sáskák és szöcskék szoktak szállni. És így, mivel a nyilazást nem tudták megállítani, visszatértek a sereg kötelékébe. A király pedig nem volt képes felállítani a csatarendet. És ha a magyarok a sereg egy-egy részéből összegyűlten vonultak a harcba, a tatárok szembejöttek velük nyilaikkal, és arra kényszerítették őket, hogy visszavonuljanak a sereg körletébe, úgyhogy a szerfölött nagy hőség és a hely szűke következtében akkora fáradtság vett erőt rajtuk, hogy a király és a kalocsai érsek, akik aggódva rettegtek, sem fenyegetésekkel, sem hízelgésekkel és buzdítással nem voltak képesek harcba küldeni őket, hiszen hajnaltól egészen délig ebben a szorongatott helyzetben voltak már.”

(Rogerius: Siralmas ének című munkájából.)



Válasz lehetőségek: A) Magyarra

B) tatárra

C) Mindkettőre

D) Egyikre sem.


a).... A teljes hadsereg a nomád harcmodor alapján küzdött.

b).... Lovas harcmodor jellemzi.

c).... Meglepte az ellenségét.

d).... Legfontosabb fegyvere a számszeríj volt.

e).... Nem tudott hedrendbe állni.

f).... Súlyos hadvezetési hibát követett el.



A megfelelő betűjelet kell beírni...


Néhányat ki tudtam következtetni, de nem biztos hogy jó, ezért kérem segítségüket!!!


(Nem házifeladat kérdés, hanem levelezői tagon...)


Köszönöm szépen! :)


2014. okt. 31. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A;E
2014. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy? Nem értem bocsánat! :)
2014. okt. 31. 15:35
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem ezek jöttek ki: Nem tudom jók e? Szerintetek jók?

a, A

b, A

c, C

d, C

e, B

f, nem tudom...


?

2014. okt. 31. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, bocs akkor én értelmeztem félre a feladatot.

a:B

b:B

c:B

d:A

e:A

f:A

2014. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de biztos hogy megfelelő? :)
2014. nov. 2. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!