Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A talliummal aktivált NaI-kris...

Figyelt kérdés
Mekkora hatásfokkal alakul át az elektronok kiléptetésére fordított energia szcintillációs fénnyé?

#ionpár #fotonemisszió #szcintilláció
2014. nov. 1. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A 4 ionpárképződéshez 20 eV kell, abból lesz egyetlen darab fotonemisszió. A 420 nanométerből kiszámolod a frekvenciát (f=c/lambda), abból pedig az epszilon=h*f képlettel a foton energiáját. A fotonenergiát elosztod a befektetett energiával (20 eV) és már meg is van a hatásfok.


(Epszilon a foton energiája, h a Planck-állandó)


Amúgy orvos/fogorvostan-hallgatóknak (bocs ha tévedek, de orvosin szoktak ilyen fizikapéldák lenni) nem ez a legjobb hely ilyeneket kérdezni, mert nem biztos, hogy normális választ kapsz hozzáértő embertől. Hol vannak ilyenkor a csoporttársak meg a felsőbb évesek?

2014. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ÁOK-os vagyok igen:) Nem jutott jobb hely az eszembe, az instruktoraink tesznek ránk a csoporttársaim meg utolsó pillanatra hagynak mindent, meg ők sem nagyon tudják,hogy kellene.

Ha már itt vagy esetleg ebben nem segítesz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2014. nov. 1. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elég szomorú, ha az instruktoraitok sem törődnek veletek. Persze van sok más dolguk is, meg régenvoltabifiz, de azért igazán szakíthatnának időt rátok. Én is instruktor vagyok, én is voltam gólyákat korrepetálni, pedig még csak nem is vagyok az ő instruktoruk a szó szoros értelmében. Megnézem a másik kérdést, mit tudok tenni az ügy érdekében.
2014. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!