Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a permutáció,...

Mi a különbség a permutáció, kombináció és variáció között?

Figyelt kérdés
Már mind a hármat végig vettük, először értettem is de most így már együtt totál össze vagyok kavarodva, hogy mi hogy meg minden. Mi által lehet őket megkülönböztetni?
2010. jan. 26. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
20%

A permutáció azt jelenti, hogy 10 ember hányféle képpen tud leülni 10 székre

A variáció azt jelenti, hogy 10 emberből 3 el kell menjen. Hány 3-as csoportot tudunk létrehozni? Nem számít a sorrend.

A kombináció azt jelenti, hogy 10 emberből 3 el kell menjen. Hány 3-as csoportot tudunk létrehozni? Számít a sorrend.

2010. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző téved!!!

permutáció - rendezési probléma

kombináció - kiválasztás probléma

variáció - rendezési és kiválasztási probléma


Tehát a kombinációnál NEM számít a sorrend, a többinél igen.

Permutáció pl: 10 embert milyen sorrendben ültetsz le 10 székre

kombináció: pl 10 fűszerből használhatsz 3-at, hogy kombinálod. Ilyen pl. a lottó is.

variáció: 9 számjegyből 2-jegyű számok, itt ugye számít a sorrend, mert 21 és 12 nem ugyan az.


Matektanár vagyok.

2010. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!