Meg kell határozni a másik gyökét és a c-t-


x^2-12x+c=0 x1=0


2014. nov. 3. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A másik gyök x2=12, a c pedig mindig 0.


Ezt az egyenletet felírhatod így is: (x)(x-12+c/x)=0

Mivel szorzat csak akkor 0, ha valamelyik tagja nulla így vagy x=0 ( az első gyök amit le is írtál) vagy:

x-12+c/x=0 itt ugye a nullával való oszthatalanság miatt: x biztosan nem 0

ezt a részt x-szel való szorzás után így írhatjuk fel:

x^2-12x+c=0 mivel x^2 csak akkor =12x-el, ha az x=12,így azt kapjuk, hogy 12ˇ2-12*12+0=0 amiből következik, hogy 0=0 vagyis a másik gyök 12.

2014. nov. 3. 23:51
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. nov. 4. 03:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha x1=0 akkor behelyettesítve teljesülnie kell az egyenletnek.

0^2-12*0+c=0 A kifejezés akkor lesz 0 ha a C is =0-val.

Tehát C=0

Igy az egyenlet:

x^2-12x=0

x(x-12)=0

Szorzat akkor 0 ha valamelyik tényezője 0

x=0

és x-12=0

x=12

Tehát a másik gyök 12

2014. nov. 4. 07:44