Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek leckében kéne sürgős...

Matek leckében kéne sürgős segítség. Valaki meg tudná oldani ezeket?

Figyelt kérdés

1)Ádám születésekor édesanyja 30 éves volt. Ádám egy idő óta minden születésnapján kiszámolja, hogy anyukája életkora éppen hányszorosa az övének. Ha ez egész szám, akkor ezt külön megünneplik. Hány ilyen születésnapot ünnepelhet meg Ádám?

2)Most kétszer olyan idős vagyok, mint te voltál akkor, amikor én annyi idős voltam, mint te most. Amikor pedig te leszel annyi, mint én most, akkor ketten együtt éppen 63 évesek leszünk. Hány éves vagyok?



2014. nov. 4. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg tudnám, de késő van.
2014. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D

Az első már sikerült is a segítségeddel ;)

2014. nov. 4. 23:29
 3/6 anonim ***** válasza:
és hány éves a kapitány?
2014. nov. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Ádám anyukája hány évesen hal meg?

2. Nő vagyok, nem illik a korom után érdeklődnöd.

2014. nov. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1) 8 ilyen születésnapot ünnepelhetnek meg.

Ádám kora rendre: 1, 2, 3, 5, 6, 10, 15 és 30 év; az anyukája ennek megfelelően mindig 30-cal több.

("Apró" technikai probléma, hogy nem tudjuk, mióta számolgat Ádám, így pontos válasz igazából nem adható a kérdésre. De valószínűleg a feladat készítője is az összes lehetőségre gondolt.)


A 2. feladaton nincs kedvem gondolkodni így kora reggel. :(

2014. nov. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2) Én 28, te 21.

Elmondani egyszerűbb volna, nem is írom le az egészet. Az első mondat arról szól, hogy mi volt a helyzet t idővel ezelőtt, a második pedig, hogy mi lesz t idővel ezután. Ez a két t egyenlő és a kettőnk közti évek számát jelenti. Az én és a te jelenlegi életkorát tekintsd a két változónak, és így próbáld felírni a összefüggéseket.

2014. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!