Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés

Két feladatban kéne segítség, mert nem nagyon megy. Az egyik egy levél Misinek, a saját nevemben. A levelet megírnám, csak nem tudom, hogy mit írjak bele. Miről kérdezzem őt, stb., szóval csak témákat kéne írni :) A második, hogy írjunk a tanár-diák viszonyról.

A válaszokat előre is köszönöm! És a könyvet elolvastam, de ezeket egyszerűen nem tudom..



2014. nov. 5. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor most kérdezni kell Misit v csak egy levelet írni.

Kérdezni? Nem tudom mit lehetne kérdezni tőle, ennyi igazságtalanság miatt?


Viszont írni, az nem túl nehéz ha valóban olvastad a könyvet. Pontosan úgy írjál mintha egy barátoddal történtek volna azok a dolgok.


Kedves Misi barátom!

Tudom, hogy te egy nagyon okos, önzetlen fiú vagy, és igazságtalanul megvádolták, egy olyan dologgal gyanúsítottak meg amit el sem követtél.

Velem is hányszor előfordult már, hogy félreértések áldozata lettem. Azután milyen csalódott voltam, mennyire rosszul éreztem magam egy olyan cselekedet vagy tett miatt, amit el sem követtem. Egyetlen egy gond volt, de az hatalmas: csak én tudtam az igazságot és senki más nem hitt nekem, akárhogy is bizonygattam.

Pontosan ugyanez történt veled is, ezért nagyon megtudom érteni a lelki fájdalmaidat./ blabblabla/


A második, hogy írjunk a tanár-diák viszonyról. "


Ebben az időben is voltak diákcsínyek, kis rosszalkodások, ami ma is valószínűleg van: Misi és Orczy, meglesik Gyéres tanár urat, aki késve érkezik az első órára.

Lebuknak, a tanár meglátja, hogy elhagyták a gimnázium területét és büntetést kapnak.

Egy-egy magyar mondatot, melyet le kell fordítaniuk latinra.

Misi mondata: "Az is tolvaj, aki az emberek bizalmát meglopja."

Három tanárukról a diákok "gúnyverset" írnak, ők a "három büdös gigerli" nevet kapják a versben.

Verekedés a fiúk között itt is előfordul.

De általában elmondható, hogy a tanáraikkal szemben tisztelettudóak, engedelmesek, betartják a szabályokat.

A tanárok nem csak tanítják, hanem nevelik is a diákjaikat, odafigyelnek rájuk, de nagyon szigorúak velük.

2014. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!

Levelet kell neki írni, de én úgy gondoltam, hogy akkor már megkérdezném hogy hogy van, ilyenek, csak így elég kevés lett :)

2014. nov. 5. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:

akkor már megkérdezném hogy hogy van,"


végül is megkérdezheted, bár választ nem fogsz kapni.;))


hogyan legyen szerencsétlen ha annyira megalázták, és elkellet hagynia az iskolát?

2014. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy vagy, helyett inkább így kezdeném.


Kedves barátom !


Szomorúan olvastam diákéleted szomorú történetét, azokat a sok viszontagságokat amiben részed volt,

az a sok igazságtalan megaláztatás, biztosan mély nyomot hagyott az őszintén tiszta, becsületes lelkedben.

-ez lenne a bevezetés-azután írd úgy mintha veled is megtörtént volna-

ezért teljesen átéled az ő lelki fájdalmát ami egy életen át elkíséri az embert... ezek a valós dolgok-

mindenkinek vannak, kisebb-nagyobb sérelmek gyermekkorunktól fogva, és bizony időközönként előjön és ha rágondolunk azokra a méltánytalan , igazságtalan bántalmakra, az mindig tud fájni,és olyankor nagyon letudunk hangolódni.

2014. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2014. nov. 9. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Megírtad a dogit? Hányast kaptál?

2014. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Beadtam az olvasónaplót, még nem osztályozták le, de szerintem jól sikerült :))
2014. nov. 10. 22:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infót, szurkolók neked:)
2014. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5-öst kaptam rá :D
2014. dec. 4. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Váóóóóó, ez nagyszerű, gratulálok:)
2014. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!