Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet megtanulni a törit?

Hogyan lehet megtanulni a törit?

Figyelt kérdés
A történelem tanár azt mondta,hogy aki történelemből nem jó,akkor a hasonló tantárgyakból is problémái vannak.(pl.irodalom-->4-est kaptam,nyelvtan--->4-est kaptam)De az a furcsa,hogy nekem félévkor 7 db. 4-esem,8 db. 5-ösöm, és 1 db. 3-om volt.A 3-as töriből.Én bármennyire is tanulok,próbálkozok,nem megy.Egyik nap 6 órán kersztül csak a törivel foglalkoztam,semmi számítógép,csak töri,és egyszerűen nem tudtam megtanulni.Hogyan tudnám megtanulni?Valami jó tanács?Amúgy most 9.es vagyok egy gimibe.(Eddig 8 éven keresztül kitűnő voltam)
2010. jan. 27. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A töri nekem is nehezen megy, a többiből ötös vagyok.( na jó matekból nem). Nem tudom nálatok hogy tanítják,de nálunk egy nehéz és átláthatatlan vázlatot ad a tanár. Ezt a 3-4 oldalt mindig bemagoltam, úgy kb 4 napon keresztül. Amúgy a könyv sokkal könnyebb. Azt megértem egyből.
2010. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fú.Nálunk vannak,akik megtudják tanulni,csodálom őket.Az osztályban a fizikával van inkább probléma.19 kettes volt félévkor,és 0 db. 5-ös.(nekem 4-es:))Nem tudom,hogy a törit hogyan tudják megtanulni:(A tanárról ne is beszéljünk.Annyira gyorsan mondja,hogy nem lehet leírni.Mindig egyik barátnőmtől kérem el a füzetét,mert ő gyorsan is ír,és szépen is.A könyvet hát naggyából megértem,de az semmi,ahoz képest,amit a füzetbe írunk,mert részletesebben diktálja,és úgy kell tudni.Ha rendesen magyarázná,akkor talán megérteném,de így....lehetetlen.Félbemaradnak a mondataimm,mert nem hajlandó még egyszer elmondani,csak beszél,beszél,és nem lehet leírni.
2010. jan. 27. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem azért van szerencsém,mert a tanár nagyon jó fej.Irtó rosszul magyaráz,mindenki alszik az óráján,de dolgozatnál sokan puskáznak.Egy ember van,aki megtanulja,mert töri szakra megy.Kül én sem szoktam tanulni,mert én sem tudok.Hiába olvasom el nemtomhányszor,egyszerűen nem megy.Nem tudok semmit belőle,de kitűnő voltam tavaly előtt,tavaly,és még most is.Ott ülök a tanár orra előtt,és nyitogatom a könyvet,de nem veszi észre,mert a hátsókat nézi.Még a leghülyébbek is ötösek.Félni is fogok,hogy mi lesz középsuliba,mert ugye nem tudok semmit,egész végig puskáztam.:) Ötödik,hatodikban egy másik töri tanárunk volt,elég szigorú,de ő sem magyarázott jól.Nála 3as voltam,mert tényleg tudott ordibálni.Ugyh sztem te még jobb helyzetben vagy.Azt tudom ajánlani,hogy többször olvasd át,és ha kb 2-3szor végigolvastad,írj egy vázlatot abból,amit megjegyeztél,aztán töltsd ki a tk alapján azzal,amit kihagytál.Ja és mellesleg nálunk nem a tartalom a lényeg,hanem a mennyiség.Akinek sok van,5,akinek kevés 4-3-2...Megnéztük,hogy akármilyen hülyeséget írunk,elfogadja.Egyszer-mivel mindig én vagyok a csali- dolgozat helyett egy mesét írtam a többiek kérésére,és úgy terveztük,h ha megkérdezi,h mi ez,azt mondom h összekevertem,ezt otthon írtam,majd holnapra hozom a törit.De nem történt meg,kiosztotta-->5.Érdekes...egy héttel később-->"A másik osztályban egy gyerek nagyon hülyeségeket írt.A trianoni béke helyett leírta Hannibál történetét.."mondta a töri tanárunk,és azóta már BELEolvas.Ezért már figyelni kell,vagyis puskázni.:D Sok sikert!!! (8 osztályos/L)
2010. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenc tantárgyam a töri... És minden ami humán...


Nekem a töritanárom is jófej volt, karácsonykor írtunk egy röpdolgozatot, és az első két feladatban (3 feladat volt) megmondta a válaszokat, de csak azért, mert a 3-masok semmit nem tudtak... Amúgy nagyon könnyű volt...


Nekem a töri az elég könnyen megy/ment, 8-os vagyok, és a 12-es nővéremet korrepetálom, és én dolgozom ki neki az érettségi tételeit...

Akkor gondolom most az ókornál tarthatsz, valahol Hellásznál... Az könnyű anyag szerintem, meg kell tanulni fontosabb dátumokat, milyenek voltak a poliszok, görög-perzsa háborúk, Periklész, Drakón, demokrácia (démosz)... ez könnyű a középkorhoz képest, mikor a Habsburgok a Habsburgok ellen harcolnak, és az osztrák és a spanyol örökösödési háborúk meg a poroszok...


Ha gondolod, akkor segíthetek, csak mi kb. 2300 évvel előttetek tartunk (II. VH)...

2010. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
a töri egyszerü csak be kell magolni... igazából tanárfüggö h mien dolgozatot irat...a mi tanárunk annyiból jó h érettségi feladatokat irat nagyjából oan tipusuakat ( forrás elemzés stb..) amihez nem kell eg 100% adattárnak a fejedbe lenni, hanem egy átfogó képet kell tudnod alkotni a dolgokról föbb évszámokkal... de h ha a tanár is hülye és csak száraz anyagot kér számon akkor magolni magolni magolni...
2010. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A törit meg kell érteni, ha bemagolod, az teljesen felesleges, úgyis elfelejted pár napa alatt. Figyelj órán, kérdezz bele, ha valami nem világos, otthon pedig ülj le a könyved és a füzeted mellé, nyisd ki a térképet, fogj egy sorkiemelőt és olvasd át az anyagot. Közben figyelj is oda, hogy mit olvasol és emeld ki a lényeget a sorkiemelővel. Utána készíts magadnak külön vázlatot, amely a könyv és a vázlat anyagára együtt épül. FOntos, hogy a térképen is kövesd az eseményeket, mert szükséged lesz ilyen ismeretekre az érettségin.

Hidd el, hogy nem olyan meredek a dolog.

Töri tanárnő :)

2010. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem órán próbálj meg jegyzetelni, ahelyett, hogy leírod az egész mondatot. próbálj meg kulcsszavakat leírni csak, és nem fogsz lemaradni akkor. azokból meg tudsz majd mondatokat csinálni :)
2010. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ezek jó ötletek.Köszönöm!:)Amúgy a Hellásznál járunk,és témazáró lesz nemsokára.A peloponnészoszi háborút vettük utoljára(persze ezt sem értem).Azt mondta a tanár,hogy helikopternézetből kell néznünk az anyagot,mert másképp nem tudjuk megtanulni.Én erre csak azt tudom mondani,hogy a helikopter,amiben ülök,annak az ablaka annyira koszos,hogy homályosan látok ki rajta...
2010. jan. 27. 22:29
 9/9 bumbi02 ***** válasza:

a hellász nem annyira bonyolult kevés évszám van ott még...

oszd fel előszőr a teljes anyagot!

-demokrácia kialakulása athénban

-spárta államszervezete

- görög-perzsa háborók

- peloponészoszi háboru

- görög kultura és vallás

igy szét tagolva probáld megtanulni, ezeket is tovább lehet még tagolni kisebb részekre és ugy könnyebb megérteni... (pl görög perzsa háborut 3 részre, athéni demokrácia kialakulását is legalá 2-3 részre, spárta felépitését is 1-2re) én általában igy szoktam...

2010. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!