Egy jó matekosra lenne szükségem a matek házimhoz+ levezetni? Nagy segítség lenne =)


1. Az egyenes körhenger alaplapjának kerülete 20,33 cm, a magasságnak és az alaplap sugarának különbsége 11,6 cm. Mekkora a felszíne?

-----------------------


2. Mennyi festék kell egy 6,5 m hosszú, 45 cm átmérőjű oszlop befestéséhez, ha 1 m3-re 20 dkg festéket számítunk?


2014. nov. 10. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

Az alaplap kerülete meg van adva, abból vissza tudod számolni az alaplap sugarát(K=2*r*pi). Ha megvan, számolható a magasság(r+11.6cm). Így már minden rendelkezésedre áll a felszín kiszámolásához. A felszín két áll két darab kör területéből(pi*r^2) és egy téglalap területéből(egyik oldal a magasság, a másik pedig az alaplap kerülete). Ezeket összeadod és megvagy.


2)

Ha az átmérőt elosztod kettővel, megvan az alaplap sugara(célszerű átváltani már most méterbe). Hasonló módon számolható az oszlop felszíne, de a téglalapon(paláston) kívül én csak egy alaplappal számolnék. Ha kiszámoltad, akkor a mértékegysége négyzetméter lesz, így ahány négyzetméter az oszlop felülete, annyiszor 20dkg festék kell a festéshez.

2014. nov. 10. 14:57
 2/4 anonim válasza:

Üdv!


1, Kezdjük avval hogy kíírom a lehetséges képleteket amiket gondolok hogy jól fognak jönni:

Kör kerülete = 2rPi

Henger felszíne A=2rPi(r+m) m=magasság

Tudjuk hogy a K 20,33cm , ezért visszafele gondolkodunk azaz, 20,33/3,14/2 = Kerekítve: 3,24 ami az R!


A magasságot úgy kapod meg hogy R+11,6 az pedig 14,84cm


A felszínképletbe behelyettesítve A = kb 368 mert kerekítettem.

2014. nov. 10. 15:16
 3/4 anonim válasza:
2, Pedig ugyanaz a felszínképletet leírtam az előbb tehát ha jól csinálod a felszín lessz 9,5 négyzetméter és beszorzod 20dkg al az = megoldás:) (190)
2014. nov. 10. 15:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh,örök hálám! Köszönöm! :D
2014. nov. 10. 16:59