Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak az irodalom házimba?...

Mit írjak az irodalom házimba? A Légy jó mindhalálig című regényt vesszük.

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet de erre nem tudok találni semmit.


A feladat: Misi fizikailag gyenge, de önérzetben erős diák volt. Soroljatok fel további tulajdonságokat a REGÉNYBŐL VETT idézetek segítségével! Pl.:"utolsó volt a tornaórán, neki mindjárt fájt a feje a legcsekélyebb érintésre is", " ha ő egyszer kimondta, hogy nem kér, akkor nem kér", " szerette volna visszaszívni, szerette volna, ha nem mondta volna. Izgett-mozgott, s harapdálta a száját."



2014. nov. 11. 13:54
 1/1 anonim válasza:
Szia Loréán! Mi is pont ezt vesszük és nekünk is pont ez az irodalom házi..Sajnos én sem tudom megcsinálni.. pedig elolvastam a könyvet... DE kár, hogy te sem tudod! Egyébként a tankönyvben a 48.oldalon nektek is az 1-es feladat első pontját a fiúknak a második pontját a lányoknak kellett megcsinálni? Mert nekünk igen!.. És nekünk még a 3-as eladat is és a 4-es is volt. De azt tudtam.. Azt szerintem te is tudtad, mert könnyű volt. Erzsi néni biztos mérges lesz.. úgyhogy csináld meg.. Én is próbálkozom... nem szeretnék minuszt kapni.. Holnap találkozunk a második órán.
2014. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!