Hogyan tudok jò vers elemzést írni? Sokat kell gyakorolni? Tanárral vagy egyedül is lehet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak általános szabályai, amiket be kell tartani. Ez sok gyakorlással már csuklóból fog menni. A többi pedig lényegében mindegy, mert azt látsz bele a dolgokba, amit csak szeretnél.
2014. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok tanárom cifrázta ezt, gimiben is szinte használati útmutató volt a versíráshoz. A valóságban pedig én mindig azt csináltam, hogy a verset elhelyeztem a költő életrajzában (ehhez ugye nem ártana ismerni valamennyire). Megadják általában, hogy mikor írták a verset, ha az évszámból nagyjából sejted, hogy mi volt akkor a helyzet a költővel, már van egy lépés előnyöd. Utána pedig idézel olyan részeket, amik mondanak neked valamit és leírod szépen, hogy ez szerinted mit jelent. Tapasztalatból mondom, hogy ha túl sokat rágódsz vele, akkor az lesz, hogy 2 óra alatt kiszenvedsz magadból fél oldalt. Gyorsan, lendületesen kell. Ja és ez arra az esetre vonatkozik, amikor ismeretlen verset ad fel a tanár elemezni. Ha már ismert verset kell, akkor pedig szépen bemagolod ami a füzetben van.
2014. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb: azt írd meg, hogy neked mit üzen a vers. Legyél kreatív, törekedj egyéni meglátásokra, persze tartsd tiszteletben a tényeket is. Életrajzból csak annyit, amennyi kapcsolódik a vershez.
2014. nov. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak könyvek, amikben verselemzéseket olvashatsz. Forgasd őket figyelmesen, főleg ahol költők elemzik az elődeik/kortársaik költeményeit.
2014. nov. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!