Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi fogalmazást kell írnom...

Fanny1D kérdése:

Házi fogalmazást kell írnom holnapra, az internetezés veszélyeiről mellette vagy ellene kellene kéne érvelnem. Túl sokat még nem írtam. Szerintetek mellette/ellene?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is magyarázd el nekem, hogy lehet az internetezés veszélyei mellett érvelni. Ezek szerint a veszélyeinek vannak pozitív hozadékai is?
2014. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érvelő szövegben a téma felvezetése után érdemes megismertetni az olvasóval mindkét oldalt, az előnyöket és a hátrányokat is. Először azt írd le, amelyikben kevesebb igazság van, aztán azt, amivel jobban egyetértesz. Az internetezés témakörben én pl. először leírnám, hogy miért rossz, veszélyes: könnyen függővé válik az ember (online játékok, fórumok), társkeresőkön másnak adhatják ki magukat az emberek, aztán kicsalhatják tőled a bankkártya adataidat könnyedén, vásárlásnál is lehúzhatnak pénzzel. A pozitív oldalon ellenben meg kell említeni azt, hogy nagyon sok szakma van, amihez kell az internet és a számítógép, főleg a kreatív szabadúszók körében, hogy megkönnyíti, meggyorsítja az életünk minden területét, hiszen rendelhetünk finom ételeket és könnyen tájékozódhatunk arról, ha pl. az orvosi rendelő zárva van, úgyhogy nem megyünk oda potyára betegen, süket-néma emberek is könnyebben kiteljesedhetnek az interneten keresztül, nem kell fákat kivágnunk a könyvekhez, mert le lehet tölteni elektronikusakat, és, hogy valami meghatót is mondjunk, ha az apuka üzleti úton van egy ázsiai országban, akkor is bármikor beszélhet az otthon levő kislányával, akiért tulajdonképpen dolgozik. Lezárásképp pedig lehet azt írni, hogy az internet hasznos és jó dolog, de csak, mint minden más is: mértékkel.
2014. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!