Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem! Sajnos csak 1...

Nem értem! Sajnos csak 1 kémia óráról hiányoztam, és nagyon sok mindent vettek amit nem értek. Az elektronszerkezetrol van a szo főképpen! Segitseteek?

Figyelt kérdés

1.Hány neutron van az alábbi izotópok atommagjaiban?

1-es/2-es/3-as tomegszamu hidrogenatom

12-es/13-as/14-es tomegszamu Szén

35-os/37-es klór

hogyan tudom megcsinálni?


2.ird fel az alabbi alapallaputo atomok elektronszerkezetet es abrazold cellasan!

Al:

Ar:

P:

K:



2014. nov. 15. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az izotópok egy elem azonos protonszámú, de eltérő neutronszámú változatát jelentik.

Hidrogén:

1-es tömegszámú: 0 neutron

2-es tömegszámú: 1 neutron

3-as tömegszámú: 2 neutron


Alapjáratban a neutronok száma a tömegszámmal egyezik meg. Tehát egy 35 tömegszámú klórban 35 db neutron van.


A cellás ábrázolást nehéz leírni. Ha felütöd a tankönyvedet, találkozhatsz s-mezős, p-mezős, d-mezős és f-mezős elemekkel, eszerint van a periódusos rendszer is kiszínezve. Ezek az elektronpályák, tehát, hogy az adott pályán hány elektron fér el. Neked csak az s és p mező elemeivel kell foglalkoznod.

Nagyon parasztosan elmagyarázva gyakorlatilag annyi a lényeg, hogy megnézed, milyen csoportban van az adott elem, és minden csoporttal egy újabb nyilacskát rajzolsz a cellába. Először az s mező celláit kell kitöltened; ez egy cella, ebbe két nyíl fér, mert egy elektronpályán maximum két elektron helyezkedhet el.

A p-csoportnál öt cella van, oda hat nyilat rakhatsz. Nagyon fontos, hogy előtte fel kell töltened az s-pályát.

A gyakorlatban valahogy így néz ki, mint itt az ábra:

[link]


De vegyük példának a te feladatodat:

Az alumínium a III. főcsoportban található. Tehát először rajzolsz egy cellát az s pályának, abba belehúzod a két nyilat úgy, ahogyan az ábrázolásban látod. Aztán következik a p-pálya. Ez három cellát jelent, de te csak az elsőbe húzol egy darab nyilat, mert azt a pályát csak addig tölti fel.


Hú, remélem, érthető voltam, mert igazából ez egy nagyon könnyű anyagrész, aztán lehet, sikerült túlbonyolítanom.

2014. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. Tegnap este csak a kémiát bújtam!! :) köszönöm a segítségedet! :)
2014. nov. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!