Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennyi adat alapján lehet...

Ennyi adat alapján lehet táblázatot elemezni statisztikailag?

Figyelt kérdés

Érvényesség (Valid) : 331

Missing :67

Mean - számtani átlag: 33,32

Median - középérték: 34,00

Std. Deviation - szóródás : 6,854

Minimum: 9

Maximum: 45


Ennyi adat van megadva, van valami ötletetek? Köszönöm!


2014. nov. 19. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, le kell írni ezeknek a jelentését... Továbbá az is rögtön látszik, hogy jó közelítéssel szimmetrikus eloszlásból származnak az adatok, hiszen az átlag és a medián közel vannak.
2014. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, és itt a maximum és minimum érték mit jelent? Ez a táblázat az emberek élettel való elégedettségének a mutatója egyénként.
2014. nov. 26. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
A maximum a legnagyobb érték, a minimum a legkisebb érték.
2014. nov. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt így tudom, csak azt nem, hogy ebben a táblázatban ez mit jelent. Hol vette fel ezt az értéket? Mi az, hogy a 45 a legnagyobb érték? :(
2014. nov. 27. 09:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ebből sehol sem derül ki, hogy "hol" veszi föl... Különben is, mi az, hogy "hol"?


Itt egy minta 2, 2, 4,6, 1, 2, 1.

Minimum: 1,

maximum: 6. Ennyi. :)

2014. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy attól, hogy tudom, hogy a 45 a legnagyobb érték, attól még nem tudom, hogy ez mit jelent. Ezt úgy kell elképzelni, mint egy sorozatot? Tényleg nagyon lebutítva fogom megérteni, soha nem tanultam statisztikát. :)
2014. nov. 27. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan azt jelenti, amit magyarul jelent a leírt mondat.

A legnagyobb érték 45 volt.


Pl megméred 50 ember testmagasságát és a legmagasabb 189 cm, akkor a maximum 189.


Ezt nem lehet jobban elmagyarázni.

2014. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ebben a konkrét esetben, ahol azt vizsgálják, hogy az emberek mennyire elégedettek az életükkel, mit jelent, hogy a legnagyobb érték 45? 45 krumplinyira vannak megelégedve vagy mi? Szóval érted, mi a baj(om), ezek csak mondatok, hogy " az a legnagyobb érték", de nem értem a mögöttes tartalmát. A példádat persze igen, de a kérdésben leírt feladat esetében nem értem.
2014. nov. 27. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, hát úgy, hogy a mögöttes tartalmát nem tudod, meg hogy mit mértek, úgy nehéz is. Magyarul nem tudod, hogy mi az a változó, amit vizsgáltak, meg egyáltalán hogyan mérték, milyen skálán. Enélkül nehéz... Többet nyilván nem lehet állítani, mint amit én mondok már egy ideje.
2014. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"45 krumplinyira vannak megelégedve vagy mi? Szóval érted, mi a baj(om), ezek csak mondatok, hogy " az a legnagyobb érték", de nem értem a mögöttes tartalmát. "


Miért, mi legyen az elégedettség "mértékegysége"? Decibel, Watt? Honnan tudja ezt más? Gyanítom, hogy szubjektív skálán mérték... De honnan tudhatna mást egy külső szemlélő?..

Ezekre hogyan lehet választ várni? Ha te nem tudod, hogy mi ez a változó és hogyan mérték, akkor idegenben senki sem fogja tudni...

2014. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!