Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy villanyszerel segítségét...

Egy villanyszerel segítségét kérném. Sűrgös lenne. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

szóval van egy házim de nem igazán értem, és nem megcsinálni kéne helyettem csak segíteni picit.

Egy épület szerelését végzi a vonatkozó előírások figyelmébe vételével (Msz-Hd 60364) az ön feladata az alábbi rajzrészlet alapján a helyiségek áramköreinek szerelése. az áramkörök táplálása a rajzon feltüntetett kiselosztóból történik. a nyomvonal adatai a rajztól leolvashatók.

A falazat anyaga tégla, a szerelés sűlyesztett. a helység belmagassága 3.00m, a nyomvonal magassága 2.50m, a kapcsolók elhelyezési magassága 1.50 m, a dugaszoló aljzatok magassága 0.50m

a,) határozza meg a villanyszerelési feladat eszközszükségletét (szerszámok, műszerek, stb)

b.) készítse el az anyagjegyzéket a rajz adatai alapján (szerelvények, vezetékek, stb)

c.) határozza meg a főb munkafázisokat sorrendben!


előre is köszönöm a segítséget :)



2014. nov. 24. 15:54
1 2
 11/12 anonim válasza:

Üdv!

Az Msz-Hd 60364 egy szabvány, ami a kisfeszültségű villamos berendezések szerelésére utal, egy adott helyiségben milyen tényezőket kell figyelembe venni a kivitelezésnél, google-n rá tudsz keresni a szabványra, és a követelményeire.

Az eszközszükségletnél gondold végig mi kellhet, szerelvényezéshez csavarhúzók,fogók stb, nyomvonal ki építésnél létra hosszabbító, ha nem akarsz kézzel vésni. Behúzó szalag sem az utolsó, egy univerzális műszer, kicsengetéshez, hiba kereséshez. Anyagjegyzékhez meg meg a csövek mérete pl Mü1-es cső 16 keresztmetszet, hozzá cső hajlitó. Meg ugye szerelvények, IP védettség és terhelési besorolás alapján meg a vezeték szín hossz keresztmetszet szerint. Remélem tudtam segíteni

2014. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Az elöző vagyok (18:40) [link]

itt van szabvány jegyzék tudsz keresni, és ad hozzá leírást is.

2014. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!