Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! Sos! Egy paralelogramma...

Matek! Sos! Egy paralelogramma átlói 34 és 26 dm hosszúak, az általuk bezárt szög 49,46fok. Mekkorák az oldalak hossza? Azt tudom, hogy az átlók felezik egymást. Ebből hogyan írjam fel a sinusztételt?

Figyelt kérdés
nagy segítség lenne :)
2014. nov. 29. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a szinusztételt, hanem a koszinusztételt kell felírnod.
2014. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt leírnád legalább,hogy hogyan kezdem el? a képletet tudom,csak hogy melyik számot hogyan hova helyetesítem?
2014. nov. 29. 12:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Levezetné valaki,mert nem értem!
2014. nov. 29. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ismert egy szög és két oldal,akkor miért szinusztételt akarsz használni?Azzal 2 lépés lenne,koszinusszal 1.Ráadásul amilyen mázlid van,pont azt kell kiszámolni,amivel szemben van az ismert szög.Ha a-val jelölöd a kiszámolandó oldalt,az átlók pedig q és p,akkor a^2=q^2+p^2-2*q*p*cos(49,46).Az egyenlet jobb oldalán mindent ismersz,így kiszámolod,és gyököt vonsz,nyílván csak a pozitív megoldás jó,azt akkor felírod.És így tovább.
2014. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!