Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1) Mekkora a szabályos háromsz...

1) Mekkora a szabályos háromszög magassága ha a súlypontja 4 egységre van a csúcsoktól? 2) Egy háromszög egyik csúcsát kössük össze egy másik csúcsból induló súlyvonal felezőpontjával. Milyen arányban osztja ez az egyenes a szemközti oldalt?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

1) A súlyvonal, oldalhoz közelebbi harmadolópontja a súlypont. Tehát a csúcstól mért távolságot felezem és szorzom hárommal. 6 egység a súlyvonala.

Szabályos háromszögben ez a magasságvonal is! Tehát 6 egység.

2014. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1) Valasz: 6. Segitseg: Milyen aranyba ossza el a sulypont a sulyvonalat? Egy szabalyos haromszogben a magassag megegyezik a sulyvonallal?

2) Valasz: 1/4 es 3/4. Segitseg: Hasznald Thalesz tetelet

2014. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

A 2) -es feladatnál valamit elnéztél:

[link]

2014. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az 1,35 és a 2,71 hogyan jöttek ki? ezt nem értem :S
2014. nov. 30. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egy dinamikus munkalap. Akár mekkora lehet a két szakasz, de az aránya állandó:

[link]

2014. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, igazad van, elszamoltam valamit :)
2014. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 30. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A #5 válaszban szereplő link tartalma változott. (Megtaláltam egy korábbi megoldásomat)
2015. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!