Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezik olyan négyszög melynek...

Létezik olyan négyszög melynek oldalai egymás után:a=15, b=12.1, c=8, d=13 (pozitív forgásirányban) és szögei:ab (által bezárt szög) =120.12 fok; bc=37.29 fok; cd=74.3 fok és da=85.75 fok?

Figyelt kérdés
Letudnátok rajzolni...mert nem tudom hol lehet ilyeneket szerkeszten, ha tudtok ilyen oldalt írni akkor megköszönném :)...de egyébként létezik ilyen?

2014. dec. 6. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A négyszög szögeinek összege 317,46°. Ez biztos, hogy nem euklideszi térben helyezkedik el. Tehát a szokásos iskolai geometriai tételek nem alkalmazhatók a feladat megoldására.

Vázlatot készíthetünk róla, de megszerkeszteni a szokásos módszerekkel nem lehet. Egyetemi vagy főiskolai hallgató vagy? Ha igen, akkor tanultatok valamit a hiperbolikus geometriáról? Sz. Gy.

2014. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat...tényleg elírtam...162.66 fok amit 120.12-nek írtam...bocsi
2014. dec. 7. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!