Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy konvex négyszög három...

Egy konvex négyszög három egymást utáni oldala 15 cm,13 cm és 8cm. Az első két oldal közötti szög 85 fok 45 perc, a második és a harmadik oldala közötti szög 74 fok 20 perc. Mekkorák a négyszög ismeretlen szögei és oldalai?

Figyelt kérdés
Léci küldjetek már képet is.....nekem kijött az ismeretlen oldalra,hogy 12,11 cm, de a 8 cm és 12,11 cm-es oldalakat bezáró szögre nekem több eredmény is kijött....más jött ki amikor szinusz tétellel számoltam és más amikor koszinusz tétellel....egyszer 37 egséz valamennyi, aztán meg 140 egész valamennyi....miért nem ugyanannyi jött ki?

2014. dec. 3. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A kép itt van, pontos adatokkal:

[link]

Koszinusz-tételhez egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2014. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én először kiszámoltam az átlót majd kiszámoltam az átló által felbontott egyik háromszög szögeit aztán a másik ilyen háromszögnek kitudtam az egyik szögét számolni, illeetve koszinusz tétellel az ismeretlen oldalt....eddig eljutottam,de ott ha szinusz tételt használtam 37 egészz valamennyi jött ki,de amikor meg koszinusz akkor kijött a helyes megoldás....igyekeztem érthető lenni....köszönöm a válaszod azért....de miért van az,hogy másképp jön ki az egyik tétellel mint a másikkal?
2014. dec. 3. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!